Hizmetler / Google Adwords Reklam Hizmeti

Google Adwords Reklam olarak verdiğimiz hizmetlerimizi ve bizi daha da yakından tanımak ister misiniz?


Google Adwords Reklam Hizmeti

Google Adwords Reklam (Google ADS) Nedir?

Adwords, Google’a ait olan ve ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için tercih edilen önemli bir platformdur. Her gün Google’da yapılan, milyonlarca aramalardan yararlanmanıza olanak sağlayan Adwords, marka veya işletmeniz için çeşitli kampanya ve reklamlar oluşturarak, size Google’da alakalı arama sonuçlarında gösterim avantajı sunar.

Google Adwords Reklam Nasıl Çalışıyor?

Google, bir arama yapıldığında o kelime ile alakalı birlerce siteyi sıralayarak önümüze listeler. Ancak, binlerce site arasından ilk sayfada listelemeye girmek oldukça zor. Bu durumda, Adwords reklamları devreye giriyor. Adwords sayesinde, üst sıralarda olmasanız bile siteniz üst sırada listelenir. Marka veya işletmenizi birçok potansiyel müşterinin görmesi yine Adwords reklamları ile mümkün. Öte yandan Adwords, reklamlarınızın ne zaman ve nerede görüneceğini seçmenize olanak sağlar.
Adwords reklamlarınız, sadece arama sonuçlarında değil, ürününüzle ilgi siteleri hedefleyip, söz konusu sitelerde de reklamlarınızın gösterilmesini olanaklı kılar. Aynı sistemle, ulusal haber siteleri ile emlak haber sitelerini de Adwords reklamları yardımıyla hedefleyebilirsiniz. Adwords, marka veya işletmenize internet üzerinden yeni müşteriler edinmenize olanak sağlar. Adwords, ürün ve hizmetinizi satın alma olasılığı en yüksek kullanıcıları, satın almaya hazır oldukları an da hedefleyen reklamlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Google Adwords'te Başarılı Olmanın 5 Şartı

Kullanıcılar ürününüz ile ilgili aramalarda çıkan reklamınızı tıklamak ya da tıklamamak arasında seçim yaparlar. Bu kullanıcılar firmanız için online müşterilerdir. Reklamlarınızın başarılı olması için 5 unsur vardır. - Adwords hesabınızı yapılandırın.
- Doğru anahtar kelimeleri seçin.
- Dikkat çekici reklam metinleri kullanın.
- Doğru açılış sayfaları ( Landing Page) seçin.
- Hangi kullanıcıların müşteriye dönüştüğünü inceleyin.

Google Remarketing Şeması Kod Teknoloji

Remarketing Özelliği

Remarketing çerezlere dayalı bir teknolojiyle çalışmaktadır. Bir javascript kodu, siteye gelen ziyaretçinin tarayıcısına bu kodun bırakılmasını sağlar. Sisteme bırakılan kod sayesinde, kullanıcının gezdiği tüm internet sitelerinde bulunan Google reklam alanlarında görsel reklamlarınızın gösterilmesini olanaklı kılar. Bu, Google Reklam modeli ile sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, sitenizi gezip çıktıktan sonra internet ortamında ziyaret ettikleri her yerde, firmanıza ait reklamlarınızı görür. Söz konusu reklam modeli, kullanıcılarda marka bilinci ve siteye gelen ziyaretlerin satışa dönme oranına ciddi bir katkı sağlar.

Ölçülebilir Reklam

Google arama motoru alışılagelmiş bir çok dergi, gazete, radyo ve TV reklamlarından farklı olarak, en net ve doğru şekilde ölçümleme olanağı içeren bir sistem sunmaktadır. Bu sistem, sizlere kolay bir şekilde maliyet - geri dönüş hesaplaması yapmanızı ve bu doğrultuda reklam stratejilerinizi anlık olarak yönetme imkânı sağlıyor.

Google Ölçülebilir reklam Şeması Kod Teknoloji

Ayrıca web sitenize yerleştirdiğimiz "Biz Sizi Arayalım" formu ile Google arama motorunun sunduğu geri dönüş bilgileri doğrultusunda, kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri kullanarak sitenize ulaştığını ve bu formu doldurduğu tespit edilebilmektedir. Böylelikle, reklamların sürekli olarak form doldurulmasına sebep olan kelimelere odaklanılmasını sağlıyor. Söz konusu Optimizasyon ile her geçen gün maliyet düşerken, doldurulan form oranında ise, gözle görülür bir artış olması mümkün hale geliyor..